چگونه جای خالی دولت را می توان در قاره آفریقا ،جبران کرد؟


کلیه کارشناسان سیاسی و اقتصادی فعال در قاره آفریقا از نداشتن راهبرد دولت در همکاری با کشورهای آفریقایی، اذعان دارند و بی تحرکی بخشهای مختلف کشور در همکاری واقعی با آفریقا برای هر فرد منصفی قابل لمس است.

مشکلات اقتصادی ، الویتهای بین المللی دولت  و پایان دوره دولت فعلی از عوامل مهمی در خصوص عدم اهتمام به پناسیل موجود در قاره آفریقا می باشد و حضور برجسته همه قدرتهای جهانی در عرصه آفریقا و نام نهادن قرن آتی به آفریقا ، همه استراتژیست ها را به توجه به گسترش همکاری ها همه جانبه با آفریقا سوق داده است.
در این فراز و فرودها، تجار و بخش خصوصی نیز هر کدام با توجه به منافع خود در آفریقا به فعالیت مشغول بوده و ایرانیان ساکن در کشورهای آفریقایی که سالها در این کشورها ساکن بوده و دارای پروژه های اقتصادی می باشند، بیش از دیگران از اهمیت فرصت آفریقا آگاه بوده و از نداشتن حمایت و بی انگیزگی دستگاههای دولتی احساس نگرانی می کنند.
در این میان آنچه باید در الویت قرار داشته باشد ترسیم راهبرد همکاریهای همه جانیه با قاره آفریقا و برنامه ریزی کوتاه مدت و دراز مدت می باشد تا با ارتباط با سطوح مختلف سیاسی و اقتصادی در آفریقا، بتوان استراتژی جمهوری اسلامی را ترسیم و عملیاتی نمود .
نظام اسلامی و رهبری انقلاب اسلامی با توجه به شناخت واقع بینانه و عمیقی که از فرصتهای قاره آفریقا دارند، همواره الویت توجه به قاره آفریقا در دیدار با سران مختلف و روسای جمهور میهمان آفریقایی، اعلام کرده اند که این نیاز به رمزگشایی دارد.
در آینده با مشارکت همه صاحبنظران وکارشناسان این راهبرد اقدام و عمل ، تببین خواهد گردید.


http://telegram.me/AFRICANEWSAGENCY


مشخصات

  • منبع: http://yaserkanani.blogfa.com/post-311.aspx
  • کلمات کلیدی: آفریقا ,قاره ,اقتصادی ,توجه ,بوده ,اسلامی ,قاره آفریقا
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما
عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها