تحلیلی کوتاه بر دستاوردهای نشست اتحادیه آفریقا 2017
برگزاری نشست سران اتحادیه آفریقا 2017 در آدیس آبابا ،شاخص هایی از آفریقای جدید و هزاره سومی را به افکار عمومی معرفی نمود که با چالش های سیاسی و اقتصادی مختلفی روبرو می باشند.مهمترین دستاورد نشست سران اتحادیه آفریقا را "چرخش قدرت "و تعیین مکانیزم تعیین رییس اتحادیه آفریقا ، رییس کمیسیون و روسای کمیسیونهای آن دانست که بر نظریه" چرخش نخبگان" درصدد انعکاس دموکراسی در قاره آفریقا می باشد.
ظهور قدرتهای جدید در رقابتهای درون قاره ای ، همچون مغرب در پیوستن مجدد به اتحادیه آفریقا و افول موقت قدرتهایی همچون آفریقای جنوبی، الحزایر و نیجریه در عرصه سیاسی و منطقه ای از دیگر پیام های نشست اتیوپی می باشد که بر نقش" لابی گری" و تقدم منافع اقتصادی  در فرآیندتصمیم گیری سران تاکید دارد.
حضور سران کشورهای آفریقایی در نشست سران و حضور وزاری خارجه از عزم این کشورها برای اتحاد برای آفریقا حکایت دارد که این کشورها با برخورداری از رنج های استعمار و کسب تجربه توسعه و جنگهای بین المللی در فرآیندی پان آفریکن ، اوج این همبستگی در سرود ملی اتحادیه آفریقا،جستجو کردند.
با توجه به گستردگی قاره آفریقا ، دخالتهای بین المللی، کمکهای توسعه ای، منازعات داخلی، بحران اقتصادی، رکود اقتصادی و... روحیه همگرایی آفریقایی ، مدلی از همکاریهای درون قاره ای را در عرصه جهانی، به نمایش گذارده است.


مدیر مسوول خبرگزاری آفریقا

https://telegram.me/AFRICANEWSAGENCY


مشخصات

  • منبع: http://yaserkanani.blogfa.com/post-310.aspx
  • کلمات کلیدی: آفریقا ,اتحادیه ,نشست ,سران ,قاره ,اتحادیه آفریقا ,نشست سران ,درون قاره ,قاره آفریقا ,آفریقا 2017 ,سران اتحادیه آفریقا
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما
عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها